Příběhy klientů

Ilona

Před rokem jsem dostala bezva nápad, rozhodla jsem konečně zhubnout kila, které jsem přibrala poté co jsem přestala kouřit. Pod vedením skvělé poradkyně Mgr. Ivety Liškové jsem zhubla 10 kilo. Přestože jsem se v minulosti již několikrát snažila pár kil zhubnout, příliš se mi to nedařilo. Překvapilo mne, jak to bylo nakonec docela snadné a  váha šla rychle dolů. Objevila jsem úplně nový svět – začala jsem chodit cvičit a úplně jsem změnila způsob stravování. Naučila jsem se nakupovat jiné potraviny, než jsem byla zvyklá a i jinak vařit. Pořídila jsem si i hole Nordic walking a se švagrovou jsme začaly každý víkend chodit na pravidelné procházky. A chodíme na ně dodnes. Cítím se stále skvěle a ještě jednou moc děkuji.


Iveta

Výživové poradenství Rakovník

Marcela

Výživové poradenství Rakovník

Lenka

Přestože jsem nebyla nikdy vyloženě obézní, nebyla jsem se svou postavou spokojena. Střídání diet se stalo v mém životě skoro pravidelnou noční můrou a nikam to nevedlo. Začala jsem se zajímat o nějakou odbornější pomoc a po návštěvě Mgr. Ivety Liškové, jsem začala o celém problému přemýšlet jinak. Nejde jenom o váhu, ale když jsem viděla moje výsledky měření tuku a svalů, začala jsem se obávat o své zdraví. S její pomocí se mi podařilo zhubnout  6 kg pouze na tuku. Poprvé jsem byla u paní Liškové na měření někdy v roce 2015 a váhu si k mému údivu stále udržuji dodnes a žádné diety nedržím. Příležitostně si dopřeji i věci hodně kalorické, ale vím, že je nemůžu jíst pravidelně. Začala jsem více přemýšlet o tom co jím. Nakonec se musím přiznat, že se cítím daleko lépe než dřív a zjistila jsem, že mi ani nějaké hodně tučné jídlo už ani nechutná. Chtěla bych tímto Mgr. Ivetě Liškové  moc poděkovat.

InBody Rakovník

Dana – já sama se sebou

Jsem dáma stárnoucí a již ne mladá, v letošním roce mi bude už 55 let. Již jako mimčo jsem se narodila s úctyhodnou váhou necelých 5 kg. No a to se nezlepšilo, naopak roky přibývaly, kilogramy však ještě rychleji. V útlém věku se dvě babičky přepečlivě staraly, aby dítko nejen nezhublo, ale patřičně přibývalo, takže jsem vždy byla cvalík samý faldík. Tak jsem dosáhla věku pubertálního, a když mi bylo tak 14 až 15 let, vytáhla jsem se a zeštíhlela, také jsem měla drobnou sportovně založenou kamarádku a bez vydatné stravy jsme procouraly, proběhaly a projezdily na kolech celé dny. To vše se projevilo a já měla takřka ideální váhu cca 60 až 64 kg na 170 cm tělesné výšky, i tak jsem si vždy připadala „tlustá“. To se mělo však brzy změnit k horšímu. Nastoupila jsem na střední školu ekonomickou, seděla, četla a učila se, navíc se dostavila i nějaká hormonální nerovnováha a já přibrala cca 20 kg. Nutno podotknout, že drobek jsem nebyla nikdy, vždy jsem byla ramenatá s mohutnou kostrou.

A přišlo první hubnutí a následné přibývání na váze. A tak to pokračovalo několikrát. Svatba, zhubnutí a přibrání, hormonální problémy a hormonální léčba, přibírání, narození dcery, další problémy s neplodností, léčba endometriózy, narození dvojčat. Množství hormonů a léčba vždy způsobily další přibývání na váze. Nakonec se mi váha vyšplhala nejdříve na 91 až 92 kg,  později i na 100 až 105 kg, následovala dietka a zhubnutí na 80 kg. V pozdější době jsem ještě opakovaně přišla o zaměstnání, následovalo nervové složení, deprese, léčba antidepresivy, nezaměstnanost a další přibývání ve dvou obdobích po dalších dvakrát dvaceti kilech.

V dalším zaměstnání, po spokojeně prožitých třech letech jsem s hrůzou zjistila, že váha se výrazně přiblížila k 130 kg. Dnes ve svém věku již nemám potřebu se někomu líbit nebo se oblékat podle nejnovějších trendů, takže mě nic nijak nedonutilo shazovat. Až nastal nový a neznámý problém, který bohužel trval takřka rok. Začalo to nevinnými bolestmi v zádech, pak zablokovaným sedacím nervem, vše provázeno nesnesitelnými bolestmi a takřka nemožností se pohybovat a chodit, ukrutné bolesti již po několika krocích, odpočívání a další utrpení. Nezabíralo nic – léky, injekce, kapačky, lékaře jsem znala všechny v širokém okolí. Vláčela se o dvou holích do práce a z práce, což byl můj celodenní výkon, když pominu péči o domácnost, dům, dva puberťáky a velkého psa, což jsem samozřejmě nezvládala. Tehdy mi došlo, že pokud se něco nezmění, ty nohy mě neunesou a přestanu se pohybovat.

 K mé velké radosti a vděčnosti se staly dvě věci. Našla jsem velmi dobrého lékaře neurologa, pana doktora Lakomého, který mi pomohl k pohyblivosti a odstranění největších bolestí a problémů. A pak jsem ještě vyhledala paní Mgr. Ivetu Liškovou, která pracuje jako poradkyně v oblasti zdravé výživy a stravování. Začala jsem se řídit jejími pokyny a jídelníčkem, který mi sestavila. Docházím k ní pravidelně již cca půl roku. Součástí posezeníčka je i výběr zajímavých receptů a samozřejmě vážení a diagnostika na přístroji InBody, který vám řekne i věci, které vás nejdřív vyděsí, po čase i potěší. A ačkoli jsem jedla určitě častěji a snad i více než předtím, kilogramy začaly jít dolů, nejdřív 5,5 kg pak další tři a tak dál a dál. Dnes cca po půl roce mám dole 22 kg, většina z toho z tuku, lépe se mi dýchá, krásně se mi chodí, nemám problémy se zavázáním si tkaniček. Odměnou mi je o několik čísel menší bunda a vysoké kozačky, které zapínám bez problémů. No, a když se znovu rozhodnou stávkovat záda, tak se určitě snáze „unesu“. Z radosti, že mohu chodit, jsem začala chodit nejdříve 3, pak 5, pak 8 a pak 10kilometrů, teď už i s naším drobným 50 kg vážícím pejskem, kterého už také jakž takž zvládám a mám z toho neskutečnou radost. Nestanovuji si žádné cíle, ale jsem ráda za každý další kilogram, který zmizí, a svůj způsob stravování nechci výrazně měnit a už vůbec se nechci vracet k té bývalé váze. Začít a vydržet má prostě vždycky smysl.  

InBody Rakovník

Hana

V lednu loňského roku jsem stoupla na osobní váhu a nevěřila svým očím. Moje váha přesáhla 81kilo. Nějaké zdravotní problémy mám, beru léky na vysoký tlak, štítnou žlázu, cukr a cholesterol. Pohyblivost, díky operaci kolena není také ideální. Vždycky jsem se snažila dostatečně pohybovat – chůze, jízda na kole.

Moje rozhodnutí něco se s sebou dělat bylo okamžité. Věděla jsem, že držet nějakou přísnou dietu, vzhledem k mému věku není nejvhodnější. Vyhledala jsem kontakt na výživového poradce, v mém případě Mgr. Liškovou a jsem tomu ráda. Díky jejímu vedení jsem si zvykla na pravidelnost ve stravování, zařazování dostatečného množství zeleniny, ovoce. Musela jsem se naučit pitnému režimu, protože jsem byla zvyklá jen na kávu a čaj. Postupně jsem získávala nové informace o zdravé výživě, nových potravinách, včetně upozornění, čemu se mám spíše vyhýbat.

Sama jsem udivena, že úbytek tuku se v mém těle projevil, nijak nestrádám, nemám pocit hladu, cítím se dobře. Je docela možné, že po kontrole v dubnu tohoto roku přestanu užívat léky na cukr.Jsem ráda, že jsem se loni takto rozhodla, na tomto stylu stravování nechci ani v budoucnu nic měnit. Dost důležité je, že vše se dělo pod dohledem výživového poradce.

InBody Rakovník

Komentáře jsou vypnuty.