Pohybové aktivity

Pohyb spolu se stravou jsou rozhodující faktory, které ovlivňují naše zdraví. Kvalita, množství a způsob stravy i pohybu nás mohou zařadit mezi spokojené, aktivní, dobře vypadající lidi bez zdravotních potíží anebo nám také mohou spoustu problémů i poškození zdraví způsobit. Správně zvolené cvičení a pohyb blahodárně působí nejen na naši fyzickou stránku těla, ale také na naši psychiku, vyvolává kladné emoce a pocit štěstí a spokojenosti.

Dále je dobré, aby si zájemce o cvičení ujasnil, proč chce začít cvičit a co od cvičení očekává, zda se zaměřuje například na celkové zlepšení fyzické kondice, odstranění bolestí zad, nárůst svalové hmoty, zpevnění těla či redukci tělesné hmotnosti. A pak je také nutné si uvědomit, že výsledky přicházejí postupně, rychlost změn na těle v důsledku cvičení je velmi individuální a pokud chceme například zhubnout  10 kilogramů, uvědomme si, za jak dlouhou dobu jsme ty kilogramy nabrali, za rok, za dva…, takže změnu nemůžete očekávat za týden nebo po několika hodinách cvičení.

Spolupracujeme s Mgr. Jarmilou Helebrantovou a Centrem zdravého tělocviku v Rakovníku, které nabízí různé druhy skupinových cvičení, individuální cvičení s osobním trenérem a poradenství SM systém podle metody MUDr. Richarda Smíška.

Spolupracujeme také s Tělocvičnou jednotou Sokol Rakovník, která má rovněž širokou nabídku pohybových aktivit pro všechny věkové kategorie. 


Komentáře jsou vypnuty.